فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
حضور گروه موسیقی ˝آوای موج˝ در جشنواره فرهنگی ایران -کره جنوبی
 

بهروز فرح شیرازی مدیر روابط عمومی گروه موسیقی آوای موج با اعلام این خبر، گفت: "این گروه به سرپرستی محسن آقایی و خوانندگی آماج با گروهی ١٠نفره از بوشهر با سازبندی متنوع و ترکیب موسیقی و حرکات آیینی از فرهنگ و آداب و رسوم غنی بوشهر، به عنوان سفیر فرهنگی ایران بزرگ در این جشنواره فرهنگی به اجرای برنامه می پردازد."

وی افزود: "گروه آوای موج كه در جشنواره بین المللی موسیقی فجر سال گذشته به عنوان برگزیده موسیقی نواحی ایران مطرح شده بود، به دلیل قدرت نوازندگی و فرم خاص تركیب سازهای كوبه ای از میان برترین گروه های موسیقی نواحی ایران برای این برنامه برگزیده شده است."

مدیر روابط عمومی "آوای موج" در ادامه صحبتهایش توضیح داد: "در قسمت دیگری از برنامه گروه موسیقی "نَم سادَنگ" از کره جنوبی به اجرای موسیقی سنتی کره خواهد پرداخت. ناگفته نماند این جشنواره در پی سفر "پارك گون هی" رئیس جمهور کره جنوبی به تهران برگزار می شود. این گروه بین المللی که با نام "نَم سادَنگ په" نیز شناخته می شود، با اجرای نوازندگان خود سبک نوازندگی اواخر دوران "چوسان" کره جنوبی را زنده خواهد کرد. از دیگر قسمت های جذاب این فستیوال هنری مشترک، اجرای برنامه گروه پانتومیم نقاشی "قهرمان" از کره جنوبی است. این نمایش عملکرد غیر کلامی نوآورانه ای است که با استفاده از سبک ها و شیوه های متنوع نقاشی همراه با جلوه های بصری باور نکردنی و یک ترکیب شوخ پانتومیم و کمدی به اجرا در خواهد آمد."

بهروز فرح شیرازی خاطرنشان کرد: "فصل مشترك و زبان فرهنگی كره جنوبی و ایران در این جشنواره فرهنگی قطعه ای ست مشترك با همنوازی گروه موسیقی "وای موج" و گروه موسیقی "نَم سادَنگ". تنظیم این قطعه به گونه ای ایست كه در اجرای قطعه پایانی گروه "نَم سادَنگ"، گروه موسیقی "وای موج" با نمایشی خاص وارد صحنه شده و قطعه مشترك به سبك سوال و جواب و همنوازی دو گروه با تلفیق فرهنگ نوازندگی دو كشور شكل میگیرد."

محسن آقایی سرپرست گروه و نوازنده نی انبان گروه موسیقی آوای موج نیز درباره این اجرا گفت: "اجرای ما در این فستیوال با پیام فرهنگی "هنر موسیقی را با اجرای زنده بشناسیم نه پلی بك" به روی صحنه خواهد رفت. در این برنامه سعی شده معرفی کاملی از موسیقی مقامی بوشهری شامل موسیقی های بخش پژوهشی، آیینی، موسیقی کاربر روی دریا، حماسی (جنگ نامه خوانی)، مذهبی (سنج و دمام) و موسیقی درمانی (موسیقی زار) صورت گیرد."

محسن آقایی (سرپرست گروه و نوازنده نی انبان) و آماج (خواننده) در کنار علی رضا فرحی، سیاوش مهیمنیان آزاد، مهدی گلستان، فرهاد گلگون، سهند امامزاده، ایمان فرخی، حرکات آیینی هادی منوچهری و امین باسره (نوازنده)، احسان میرضیایی (مدیر برنامه) و بهروز فرح شیرازی (روابط عمومی) اعضای گروه موسیقی "وای موج" را تشكیل میدهند. این فستیوال بزرگ فرهنگی با حضور مقامات دو كشور ،جمعی از هنرمندان ، مسولین و سایر مدعووین انجام میگیرد .

شایان ذکر است که گروه موسیقی آوای موج با نیرویی جوان و اجرایی متفاوت و پرشور از موسیقی بوشهر در اسفند ماه سال گذشته جایگاه اولین فروش كامل بلیط سی و یكمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر را در میان تمامی شركت كنندگان جشنواره، از آن خود كرد و در تهران با حمایت موسسه فرهنگی هنری فروغ فلق با مدیریت زهرا همتی فعالیت خود را ادامه میدهد.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com