فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
اجرای یک سمفونی برای احیای دریاچه ارومیه
 

کنسرت سمفونی «وحدت و همزیستی اقوام ایرانی (ارمیا) شنبه ۲۶ تیرماه در تالار وحدت تهران با نوازندگی اعضای ارکستر سمفونیک تهران و رهبری ایوان الیو برگزار می‌شود. نشست خبری این کنسرت صبح روز گذشته در تالار وحدت برگزار شد.
علی‌اکبر صفی‌پور (مدیرعامل بنیاد رودکی) در ابتدای این نشست گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده با حمایت ویژه معاونت هنری وزارت ارشاد و حجت‌الاسلام کریمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان‌غربی؛ یکی از طرح‌های ارزشمند استاد سعید شریفیان درباره‌ دریاچه ارومیه با همراهی ارکستر سمفونیک تهران به شکل یک کنسرت ویژه برگزار می‌شود.
او ادامه داد: وحدت اقوام ایرانی اطراف دریاچه ارومیه و گوشزد دوباره به احیا کردن دریاچه ارومیه ازجمله اهداف مهم ما در اجرای این کنسرت موسیقایی است. به اعتقاد من اجرای این سمفونی ارزشمند فرصت مجددی است که به دریاچه ارومیه و اتفاقات آن نگاه بیشتر و بهتری داشته باشیم.
محمدسعید شریفیان (آهنگساز سمفونی وحدت و همزیستی اقوام ایرانی (ارمیا)) نیز درباره دریاچه ارومیه بیان کرد: دریاچه ارومیه یکی از نقاط جغرافیایی ارزشمند کشورمان است که من از سال‌های دور به این منطقه زیبا علاقه بسیار زیادی داشتم و می‌توانم بگویم خاطرات ماندگاری را در این منطقه به یاد دارم. در این منطقه مشاهده می‌کنیم که بسیاری از اقوام مختلف ایرانی در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیزی را سپری می‌کنند و همین موضوع برای من فرصت بسیار خوبی بود تا بتوانم یک اثر موسیقی در این زمینه تولید کنم.
ایوان الیو (رهبر ارکستر بلغارستانی) نیز در این نشست گفت: سمفونی آقای شریفیان در ۴ قسمت به مخاطبان ارایه خواهد شد که عناصر و ساختارهای اصلی آن براساس همزیستی و وحدت اقوام ایرانی مستقر در پیرامون دریاچه ارومیه است و تصور می‌کنم ساختار بسیار مدرنی دارد.
او با بیان این‌که این کنسرت می‌تواند اجرای قابل قبولی برای مخاطبان و هنرمندان موسیقی کشور ایران باشد؛ اظهار کرد: من در آکادمی که تحصیل می‌کردم، تقریبا با تمام سازهای ایرانی آشنا شدم و خوب می‌دانم که این سازها ازجمله «دودوک» چه کاربرد موثری در ارکستر سمفونیک می‌تواند داشته باشد. من براین باورم که این کنسرت اجرای بسیار خوبی خواهد شد که هم دارای ارزش هنری فراوان برای کارشناسان موسیقی و هم برای تماشاگران این اجرا خواهد بود.
حجت‌الاسلام کریمی (مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان آذربایجان‌غربی) نیز در ادامه این نشست گفت: جغرافیایی استان آذربایجان‌غربی موقعیت ویژه‌ای است و من امیدوارم برگزاری این کنسرت بتواند درمعرفی هرچه بیشتر استان آذربایجان‌غربی و دریاچه ارومیه نقش موثری را ایفا کند.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com