فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
˝تامای˝ در حمایت از بیماران دیستروفی به صحنه می‌رود / دعوت از علی دایی و کریم باقری
 

نشست خبری گروه موسیقی آذری "تامای" صبح روز سه‌شنبه در تالار وحدت با حضور داریوش دهری خواننده و رامک حیدری مدیرعامل انجمن بیماران دیستروفی برگزار شد. 

در ابتدای این نشست خبری داریوش دهری درباره جزئیات اجرای گروه خود گفت: اجرای پیش رو استفاده از قطعات ماندگار آذربایجانی با تنظیم‌های متفاوت و استفاده از سازهای جدید در این برنامه است.

وی افزود: از آلبوم اول سه قطعه و از آلبوم دومم هم چهار قطعه در این کنسرت اجرا خواهم کرد، ضمن آنکه 10 قطعه ماندگار هم از قطعات فولکلوریک آذری را برای هواداران اجرا می‌کنیم.

او ادامه داد: ما در این کنسرت از گروه کودکان برای انجام حرکات فولکلوریک به سرپرستی حاجی بابایی بهره برده‌ایم. همچنین قرار بود در این کنسرت از نوازندگان آذربایجانی هم در گروه بهره‌مند شویم، اما همزمانی با فستیوالی در آذربایجان باعث شد از حضور آن محروم باشیم.

دهری به استفاده از قطعات فولکلوریک در اکثر کنسرت‌ها اشاره کرد و گفت: مشکل اصلی این است که اسپانسر نیست و ما آن‌طور که باید حمایت نمی‌شویم. همچنین مردم اکثراً خواستار اجرای قطعات ماندگاری چون "بری باخ" هستند و بیشتر به دلیل شنیدن این قطعات به کنسرت می‌آیند.

این خواننده همچنین گفت: حسن اتابک (تار آذری) مهدی صفری (گارمان) نوروز خوش‌دست (بالابان) و عباس حاجی ساز (کیار و باقلاما) شماری از نوازندگان گره تامای را تشکیل می‌دهند.

در ادامه این نشست رامک حیدری مدیرعامل انجمن بیماران دیستروفی گفت: این بیماری جزو بیماری‌هایی شایعی است که هنوز درمانی برای آن نیست و هزینه‌های آن بسیار گزاف است. در این بیماری بر اثر نقص ژنتیکی عضله‌های بدن به مرور زمان تحلیل می‌رود که این منجر به نقص حرکتی بیمار و سپس مرگ وی می‌شود. این انجمن از سال 86 با 1200 عضو در ایران مشغول به فعالیت شده است.

حیدری همچنین گفت: متأسفانه این بیماری را بیمه‌ها حمایت نمی‌کنند که مشکلات زیادی به بار آورده است. امید است در آینده مسئولین نگاهی به این بیماری داشته باشند.

در پایان نشست خبری داریوش دهری گفت: از همین تربیون از آقایان علی دایی و کریم باقری برای حضور در این اجرا دعوت می‌کنم تا با حضورشان به کنسرت ما افتخار ببخشند

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com