فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
آلبوم ˝سیاه‌مشق˝ رونمایی شد / سریر: کارهای مختاباد هنوز طراوت گذشته را دارد
 

 در ابتدای این نشست خبری دکتر محمد سریر آهنگساز و عضو شورای عالی خانه هنرمندان ایران گفت: با وجود خوشحالی از بابت انتشار چنین اثر فاخری، متأسفانه این روزها شاهد کاهش و سیر نزولی آثار در موسیقی هستیم که واقعاً موضوع ناراحت‌کننده‌ای است. 

وی افزود: در تمام این سال‌های فعالیت هنری مختاباد، گزیده کاری سرمنشأ کارهای او بوده که جای تقدیر دارد که با وجود فضای بد تقلید در موسیقی چنین آثار فاخری را منتشر و روانه بازار می‌کند.

سریر همچنین گفت: لزوم بازگشت به گذشته موسیقی یکی از مهم‌ترین ضروریاتی است که باید به آن توجه بیشتری کنیم. به اعتقاد من کارهای آقای مختاباد هنوز طراوت گذشته را دارد. عبدالحسین مختاباد از جمله خوانندگانی است که کارهای او از نظر کیفیت هم ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد و هم موسیقی را به موسیقی فولکلور نزدیک می‌کند. اتفاقاً به همین جهت است که در دل و جان ما می‌ماند و طیف گسترده‌ای از مخاطب را سیراب می‌کند. خیلی خوشحالم که این هنرمند در عین گرفتاری، در حوزه موسیقی حضور فعالی دارد و باعث می‌شود موسیقی به آیندگان معرفی شود.

محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری در این مراسم با بیان اینکه بزرگان موسیقی همیشه از شعر مدد می‌گیرند خاطر نشان کرد: عبدالحسین مختاباد برای جامعه ادبیات و موسیقی فرد شناخته شده است، چرا که هنرمندان بزرگ از آهنگین بودن اشعار خوب برای موسیقی خود بهره می‌برند. آهنگ‌های شبانگاهان و تمنای وصال این هنرمند همیشه در اذهان عموم باقی خواهد ماند.

در ادامه این نشست خبری احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر نیز گفت: برخی از کارهای آقای مختاباد وِرد زبان‌ها شده است. نگاه مؤثر به ترکیب شعر و موسیقی او را بیش از هر مسئله دیگر معرفی کرده است. مختاباد در دو حوزه شعر و موسیقی تجربه زیادی دارد که می‌تواند مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

عبدالحسین مختاباد آخرین سخنران برنامه ضمن تشکر از حضار گفت: هنر اصیل ایرانی غنی و ارزشمند است به همین دلیل من در این کار از آثار ماندگار هنرمندان مطرح استفاده کردام. همچنین برای مراسم رونمایی از بزرگان دعوت به عمل آوردیم تا از نظرات آنان نیز بهره‌مند شویم.

حجت‌الاسلام نقویان، علی پویان کارگردان و مدرس تئاتر، همایون رحیمیان نوازنده و کنسرت مایستر، فاضل جمشیدی خواننده، منوچهر صهبایی آهنگساز و رهبر ارکستر، صدرالدین حسین‌خانی مدیر موسسه ایران گام، بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، علی عبدالحسینی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ولی‌الله شجاع پوریان عضو شورای اسلامی شهر تهران، فرزاد هوشیار و.. مهمانان ویژه این مراسم بودند.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com