فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
تور کنسرت حمید متبسم از اصفهان آغاز می‌شود
 

تور کنسرت "ساز دل ، آواز دل" عنوان کنسرت‌های جدید حمید متبسم است که قرار است در مایه اصفهان و دستگاه نوا اجرا شود.

بر اساس این گزارش، این کنسرت‌ها به ترتیب ١٣ مرداد در تالار فرشچیان شهر اصفهان، ٢١ مرداد در تالار اداره فرهنگ و ارشاد شهر آباده، ٢٢ مرداد تالار فرهنگ اداره فرهنگ و ارشاد شهر یزد، ٢٧ مرداد در تالار آفتاب شهر اهواز برگزار می‌شود و حسن ختام تور کنسرت "ساز دل ، آواز دل" در تاریخ ٢٩ و ٣٠ مرداد تالار رودكی در شهر تهران خواهد بود.

خواننده تور کنسرت‌های حمید متبسم، حسین علیشاپور است که در كارنامه خود سابقه همكاری با كیهان كلهر ، مسعود شعاری ، اركستر سازهای ملی ، بهروز غریب پور و غیره را دارد .همچنین بهنام معصومی در این کنسرت‌ها سازهای کوبه ای می‌نوازد،معصومی نیز تا كنون تجربه همكاری با حسین بهروزی نیا ،سالار عقیلی و .... داشته است.

گفتنی است، حمید متبسم اوایل دهه هفتاد گروهی موسیقی به نام گروه دستان را به اتفاق محمدعلی کیانی نژاد بنا گذاشت. آلبوم بامداد تجربه‌ای متفاوت در آهنگسازی و تنظیم به شمار می‌رفت به آهنگسازی متبسم و آواز بیژن کامکار نام متبسم را به عنوان آهنگسازی خوش ذوق به جامعه موسیقی شناساند. بعد از آن متبسم آلبوم بوی نوروز به خوانندگی زنده یاد ایرج بسطامی را با گروه دستان انتشار داد.

متبسم به همراه گروه دستان کنسرت‌های متعددی را در خارج و داخل ایران اجرا کردند که مهم‌ترین آن اجراهای متعدد با شهرام ناظری بود.آلبوم سفر به دیگر سو، و ساز نو آواز نو حاصل سال‌های همکاری متبسم و گروه دستان با ناظری بود.همکاری با صدیق تعریف در انتشار آلبوم ماه عروس و آخرین کار با ناظری با عنوان لولیان هم از دیگر کارهای متبسم به شمار می‌رود.

متبسم به همراه گروه دستان از سال 85 تا پایان دهه نود به ارائه کنسرت‌هایی با سالار عقیلی و همایون شجریان پرداخت که حاصل آن‌ها انتشار آلبوم‌های قیژک کولی و به نام گل سرخ بود.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com