فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
اجرای گروه نوازی هنرجویان ردیف در کاشان لغو شد
 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان روز دوشنبه  گفت: مجوز برای این گروه نوازی از سوی فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان صادرشده و تنها با برخی بخش ها و اجرای برخی گروه ها از جمله همنوازی دختران و پسران در رده سنی 15 تا 16 سال مخالفت شده است.
مصطفی جوادی مقدم افزود: با کلیات این گروه نوازی مخالفتی وجود ندارد و حتی سال گذشته نیز این اجرا با حضور همنوازان در رده های سنی 9 سال صورت گرفت.
به گفته وی به طور کلی در تمام کشور و حتی پایتخت همنوازی زن و مرد رایج نیست و بویژه با توجه به شرایط عمومی شهرستان کاشان این گونه اجراها می تواند برای این گروه موسیقی و بقیه فعالان این عرصه در کاشان مشکل ساز شود.
وی اجرای کلی این گروه نوازی را منوط به حذف همنوازی زن و مرد و پذیرش این مطلب از سوی آموزشگاه ردیف عنوان کرد و افزود : لغو این کنسرت قطعی نیست.
مدیر آموزشگاه موسیقی ردیف کاشان اظهارکرد : با توجه به شرایط گفته شده ؛ اجرای کنسرت هنرجویان این آموزشگاه لغو شده است .
محمد صانعی افزود : اجرای گروه نوازی هنرجویان این آموزشگاه در حمایت از سالمندان و معلولان گلابچی و در پنج گروه همنوازان، همسازان، کودکان، همکوبان و کلاسیک نوازان مقرر به اجرا بود.
محمد صانعی افزود: قرار بود در این گروه نوازی و کنسرت آموزشی، هنرجویان هر یک از گروه ها به مدت حدود 15 تا 20 دقیقه تنها برای خانواده های خود اجرا داشته باشند.
وی به حضور 70 هنرجو در این کنسرت آموزشی اشاره و تاکید کرد: به طور قطع به خط قرمز ها آشنا بوده و قانون را رعایت می کنیم اما نباید از این مساله غفلت کرد که اجرای هنرجو و کنسرت آموزشی با اجرای عمومی گروه متفاوت است.
صانعی افزود: توجه به این مساله و نیز جنبه خیریه بودن کنسرت می تواند از حساسیت مطلب بکاهد و مخالفت ارشاد با همنوازی هنرجویان مختلط در رده سنی 15 تا 16 سال موجب حذف سه گروه از کنسرت می شود.
وی خاطرنشان کرد: گروه کودکان شامل هنرجویان زیر هشت سال و گروه همکوبان هنرجویان رده سنی 9 تا 10 سال و سه گروه دیگر شامل هنرجویان در ردیف سنی 15 تا 16 است.
آموزشگاه ردیف در سال 91 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده و درحال حاضر 400 هنرجو دارد

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com