فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
کنسرت های مردادی تهران
 

در روزهای گرم نیمه ی تابستان 1395، گروه های موسیقی در گونه های سنتی و پاپ نیز با برگزاری کنسرت هایی رنگارنگ، می کوشند بازار موسیقی را برای خود و مخاطبانشان گرم نگاه دارند.
برای آگاهی از اینکه در تالارهای محدودِ شهر تهران چه کنسرت هایی برگزار می شود، در ادامه به معرفی اجمالی شماری از کنسرت هایی که قرار است در مرداد ماه در تهران برگزار شود، پرداخته شده است.

** کنسرت های موسیقی سنتی و محلی و کلاسیک
* ایرج رحمان پور و گروه راهو
استاد ایرج رحمان پور، خواننده و پژوهشگر سرشناس موسیقی لرستان، چهارشنبه و پنجشنبه،20 و 21 مرداد ماه با همراهی گروه «راهو» در تالار وحدت کنسرت برگزار می کند. در این کنسرت، سرپرستی گروه را احسان عبدی پور بر عهده دارد. این کنسرت ساعت 21:30 برگزار می شود.

* اجرای ارکستر سازهای ملی ایرانشهر
کوروش متین، آهنگساز موسیقی ایرانی، پنجشنبه و جمعه، 28 و 29 مرداد ماه ارکستر سازهای ملّی «ایرانشهر» را رهبری خواهد کرد. ارکستر سازهای ملّی «ایرانشهر» کنسرت خود را با سازهای موسیقی ملّی ایران برگزار خواهد کرد و در آن ساز غیرایرانی حضور ندارد. در این کنسرت اثرهایی از استاد پرویز مشکاتیان، استاد حسین علیزاده، امیر اسلامی، فرشاد صارمی، محمد امینی، راستین هستی پرست و کوروش متین اجرا می شود.
کنسرت ارکستر سازهای ملّی «ایرانشهر» ساعت 21 روزهای 28 و 29 مرداد ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

* «باران عشق» ناصر چشم آذر
ناصر چشم آذر، آهنگساز نام آشنای موسیقی فیلم ایران، 18 و 19 مرداد ماه با اجرای دوباره ی رپرتوار کنسرت «شب باران عشق» که مهر ماه و دی ماه سال گذشته در تهران برگزار شد، دوباره میزبان علاقه مندان خود خواهد بود. این کنسرت ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار می شود.

* «ساز دل، آواز دلِ» متبسم و علیشاپور
حمید متبسم، آهنگساز و نوازنده ی سه تار، با همراهی صدای حسین علیشاپور و تنبک و سازهای کوبه یی بهنام معصومی، در تالار رودکی اجرای سه نفره ی «ساز دل، آواز دل» را به روی صحنه می برد. این کنسرت 29 و 30 مرداد ماه، ساعت 21 در تالار رودکی اجرا خواهد شد.

* سیامک آقایی و «باز عشق»
کنسرت دونوازی «باز عشق» با سنتورنوازی سیامک آقایی و ضرب نوازی کامران منتظری، 22 مرداد ماه، ساعت 21:30 در تالار وحدت به نوا درخواهد آمد. آقایی از شاگردان روانشاد استاد پرویز مشکاتیان است.

* هم نوازان حصار
علی قمصری، آهنگساز موسیقی ایرانی، با صدای پوریا اخواص و همخوانی هاله سیفی زاده و بهرخ شورورزی کنسرت هم نوازان حصار را برگزار می کند. این کنسرت ساعت 21 روزهای 15، 21 و 22 مرداد ماه در تالار رودکی به روی صحنه می رود و در تاریخ 25 مرداد ماه نیز ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار می شود.
در کنسرت هم نوازان حصار این نوازندگان حضور دارند: علی قمصری (تار و دیوان)، امیرفرهنگ اسکندری (بربط)، زکریا یوسفی و کامران منتظری (تنبک و سازهای کوبه یی) و حسین کمانی (گیتار).

* رسیتال گیتار لیلی افشار
لیلی افشار، گیتارنواز نام آشنای کشورمان، 15 و 16 مرداد ماه رسیتال یا اجرای تک نفره ی گیتارنوازی خود را در فرهنگسرای نیاوران برگزار می کند. این رسیتال ساعت 21 اجرا می شود.

* سامان احتشامی و ملودیکا و سازهای ضربی
سامان احتشامی (نوازنده ی پیانو) در کنار علیرضا شفقی نژاد (رهبر کُر فیلارمونیک ایران) با همراهی 80 خواننده ی این گروه و سازهای ملودیکا و کوبه یی، برای علاقه مندان قطعه هایی از آثار ماندگار موسیقی ایران را اجرا می کنند. این کنسرت افزون بر آنکه 13 و 14 مرداد ماه ساعت 21 در تالار وحدت برگزار می شود، 31 مرداد ماه نیز ساعت 21:30 در همین تالار دوباره اجرا خواهد شد.

** کنسرت های پاپ و راک
* فریدون آسرایی
فریدون آسرایی که به تازگی شایعه ها درباره ی بیماری خود را تکذیب کرده است، 22 مرداد ماه در دو سیانس (18:30) و (21:30) در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران کنسرت برگزار می کند.

* مهدی یراحی
دیگر خواننده ی پاپ که در مرداد کنسرت می دهد، مهدی یراحی است. خواننده ی آلبوم های «مثل مجسمه» و «امپراطور» 21 مرداد ماه در دو سیانس (18:30) و (21:30) در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران رودروی هواداران خود خواهد خواند.

* امید حاجیلی
امید حاجیلی، خواننده ی موسیقی پاپ و نوازنده ی ترومپت، در 17 و 3 مرداد کنسرت می دهد. هر دو کنسرت این خواننده در دو سیانس (18:30) و (21:30) و به سیاق کنسرت های دیگر خوانندگان پاپ، در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

* رضا یزدانی
خواننده ی آلبوم «دوئل در آینه» 18 مرداد ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران کنسرت می دهد. کنسرت این خواننده نیز در دو سیانس 18:30 و 21:30 برگزار می شود.

* فرزاد فرزین
فرزاد فرزین، خواننده ی موسیقی پاپ، نیز همانند بسیاری از هم قطاران خود کنسرت مردادی اش را در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می کند. کنسرت این خواننده شنبه، 23 مرداد در دو نوبت اجرا می شود؛ 18:30 و 21:30.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com