فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
برگزاری یک کنسرت آذری در تالار وحدت
 

کنسرت آذری دومان ۲۶ مردادماه در تالار وحدت میزبان مخاطبان است.

 روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی اعلام کرد، کنسرت دومان برگزیده مسابقه خوانندگی O ses ترکیه که به‌تازگی نخستین آلبوم رسمی خود را به نام «آذربایجان» در ایران منتشر کرده است، پس از اجرای برنامه و کنسرت‌های متعدد در منطقه شمال غرب کشور، نخستین کنسرت رسمی خود را در تهران و تالار وحدت روی صحنه می‌برد.

اصغر باقری که در ایران با نام هنری «دومان» فعالیت می‌کند، در سال ۹۲ بین چهار برگزیده مسابقه خوانندگی O ses ترکیه انتخاب شد و به مرحله نیمه نهایی نیز راه یافت و مورد توجه رسانه‌های ترکیه قرار گرفت. او با ترکیبی از قطعات فولک آذری و آثار آلبوم «آذربایجان» و قطعات جدیدش را ۲۶ مرداد ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت اجرا می‌کند.

این خواننده که همراه ارکسترش قرار است در این سالن به اجرای برنامه بپردازد، درباره این کنسرت و ترکیب آثاری که قرار است در این برنامه بخواند، گفت: قطعا کنسرت تهران مهم‌ترین کنسرت و اجرای زنده من در این مدت خواهد بود. اتفاقات و رویدادهای مختلفی در یکی دو سال گذشته در حول و حوش من رخ داده و از این‌که توانسته‌ام صدای هنر و موسیقی اصیل آذری ایران را در خارج از کشور به گوش همه برسانم، احساس خوشایندی دارم.

دومان در بخش‌هایی از صحبت‌هایش در این مسابقه، پیام صلح و دوستی مردم ایران را به ملت ترکیه رساند و از محبوبیت و جایگاه موسیقی ترکیه در ایران گفت و پس از بازگشت به ایران این خواننده پس از طی مراحل قانونی، موفق به انتشار نخستین آلبوم رسمی خود در بازار ایران شد.

کنسرت آذری گروه دومان ۲۶ مردادماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com