فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
گروه «هُرَّست» در نیاوران کنسرت برگزار می کند
 

گروه موسیقی «هُرَّست» در کنسرت پیش روی خود هشت قطعه را برای علاقه مندان اجرا می کند.
مهدی امینی، آهنگساز و تنظیم کننده ی این گروه گفت: کنسرت گروه «هُرَّست» در دو بخش اجرا خواهد شد که رپرتوار بخش نخست، قطعه های بی کلام را در بر می گیرد. این بخش با دو نوازی تار وتنبک در مایه همایون و بیات ترک آغاز می شود و بعد از آن با پیش درآمد همایون به نام «لحظه هایی که نمی گذرند»، ادامه می یابد و در انتها به رِِنگ بیات به نام «کِل» پیوند می خورد.
وی با بیان اینکه شعرهای این اجرا همگی شعر نو و سپید است، افزود: در بخش دوم اجرا، همه قطعه ها با کلام است. در این بخش قطعه «بهار خسته» با شعر محمدرضا شفیعی کدکنی با ترکیبی از دستگاه ماهور و آواز دشتی آغازگر برنامه خواهد بود و سپس قطعه «شباهنگام» با شعر نیما یوشیج و تلفیق دستگاه نوا و آواز دشتی اجرا می شود.
امینی تصریح کرد: در ادامه نیز قطعه «برگ زرد» با شعر فرزاد امینی که اثری پلی ریتمیک است و دو ساز و آواز با شعر سایه و فریدون مشیری در نوا و شور و دشتی اجرا می شود. در پایان نیز قطعه ضربی «نوروز»، بر اساس قطعه «نوروز 62» حسین علیزاده اجرا می شود و گروه این قطعه را به استاد حسین علیزاده تقدیم خواهد کرد.
در کنسرت گروه «هُرَّست» مهدی امینی تار و شورانگیز می نوازند، مریم خدابخشی عود می زند، کیخسرو مختاری کمانچه می کشد و سینا خشک بیجاری نوازندگی سازهای کوبه ای را عهده دار است.
کنسرت گروه «هُرَّست» 26 و 27 مرداد ماه، ساعت 21 در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com