فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
رحیم شهریاری: برگزاری کنسرت در آمریکا راحت‌تر از اردبیل است!
 

نشست خبری رحیم شهریاری خواننده آذری‌زبان روز پنجشنبه با حضور رسول ترابی تهیه‌کننده شرکت "آوای دوران" و رحیم شهریاری در رستوران شیدسا شهرک غرب برگزار شد. 

رحیم شهریاری در ابتدای این نشست گفت: متأسفانه امروز کنسرت گذاشتن در قاره‌های آمریکا و اروپا برای ما راحت‌تر از برگزاری کنسرت در مثلاً شهر اردبیل شده است. برخی اجازه برگزاری کنسرت در بعضی از شهرستان‌های کشور را نمی‌دهند، از این رو به ناچار بیشترین اجراهای من باید در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی برگزار شود.

وی ادامه داد: البته شرایط در تبریز که زادگاه من است نیز چندان برایم مناسب نیست. خواننده‌ای در شهر تبریز برای هشت اجرا مجوز می‌گیرد، اما در همین شهر معمولاً فقط با دو یا سه درخواست کنسرت من که پرچم‌دار موسیقی آذربایجان هستم، موافقت می‌شود. در شهرهای دیگر مانند ارومیه که دیگر وضعیت اسفناک است. طی دو سال گذشته من تنها دو اجرا در ارومیه داشته‌ام، در حالی ‌که در همین دو سال، فقط 12 بار در آمریکا به روی صحنه رفته‌ام. متأسفم که بگویم تعداد اجراهای خوانندگان پایتخت‌نشین در اردبیل، ارومیه و زنجان از من که عاشق این شهرها هستم، بیشتر است.

او اضافه کرد: حاضرم برای مردم اردبیل به صورت رایگان بخوانم تا نگویند که فلانی برای پول کنسرت می‌دهد. متأسفانه عده‌ای در پیام‌هایشان به من می‌گویند آنچه می‌خوانی، برای اجرا در اردبیل مجاز نیست. نظر آن‌ها این است که شورای نظرت در وزارت ارشاد نباید به آثار من مجوز بدهد. باید بگویم که در شهرستان‌ها قانون‌های نانوشته بسیار است.

خواننده آذری‌زبان در پاسخ به پرسشی مبنی بر نقش ائمه جمعه در عدم صدور مجوز کنسرت به او، توضیح داد: خوشبختانه امام جمعه‌های شهرستان‌های آذری‌زبان مشکلی با من ندارند و حتی موسیقی من را دوست دارند. مشکل اصلی برای صور مجوز کنسرت در این شهرستان‌ها، مسئولان ارشاد استانی هستند که من واقعاً از آن‌ها دلگیرم.

در ادامه این نشست، شهریاری در مورد عدم پذیرش پیشنهاد کنسرت‌های ترکیه نیز توضیحاتی ارائه داد. او گفت: تقریباً هر ساله از من دعوت می‌شود که در تور کنسرت‌های آنتالیا شرکت کنم و من پیشنهاد آن‌ها را رد می‌کنم چون خوشبختانه فهمیده‌ام که پشت ماجرای این کنسرت‌ها شرکت‌های اسرائیلی هستند. در واقع، شبکه‌های "جم" بزرگ‌ترین کنسرت‌های ترکیه را با حمایت شرکت‌های اسرائیلی برگزار می‌کنند.

رحیم شهریاری در بخشی دیگر از سخنانش با سیری بر کنسرت‌های اخیرش، برنامه اجراهای آتی خود را شرح داد: من به همراه گروهم حدود دو ماه قبل یک تور کنسرت در آمریکا برگزار کردیم و چهار روز پیش نیز در چارچوب فستیوال بزرگ ایرانیان در شهر سیاتل برای دو بار به صحنه رفتیم. ما در ادامه، 25 شهریور در رامسر، 4 شهریور در تبریز، 5 شهریور در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران، 9 شهریور در تبریز و 23 و 24 شهریور در تالار وحدت اجراهایی خواهیم داشت و همچنین پاییز امسال نیز برای برگزاری تور جدید کنسرت‌هایمان به کشورهای اروپایی نظیر انگلیس، نروژ، آلمان، هلند و سوئد سفر می‌کنیم.

این خواننده قسمتی از رپرتوار کنسرت‌های آتی خود را نیز این‌گونه معرفی کرد: در اجراهایی که خدمتتان عرض کردم، از یک قطعه جدید که برای تیم‌های ورزشی آذربایجان خوانده‌ام، رونمایی خواهم کرد و همچنین سه قطعه جدید دیگر نیز در این کنسرت‌ها خواهم خواند. سایر قطعاتی که قرار است در این کنسرت‌ها اجرا شود، از آثار آخرین آلبومم به نام "به خاطر من" خواهند بود.

در پایان این نشست شهریاری با شرح یک خاطره از مهران مدیری، سخنانش را به اتمام رساند. وی گفت: چند سال پیش در سریال "قهوه تلخ" به کارگردانی آقای مدیری، از برخی از آثار، بدون آن‌که نامی از من برده شود، استفاده شد. وکیلم به من پیشنهاد داد که از این سریال شکایت کنم، اما من ترجیحاً به آقای مدیری خبر دادم. ایشان یک روز من را به دفترشان دعوت کرد و ضمن عذرخواهی، مبلغی را خواست به عنوان دستمزد به من بدهد که من در برخورد با چنین رفتار بزرگ‌منشانه‌ای به ایشان گفتم همین که از موسیقی‌های من در برنامه‌تان پخش شود و به نامم هم اشاره شود، برایم کافی است و پولی را به عنوان دستمزد نمی‌خواهم.

 
 
 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com