فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
انتشار تک‌آهنگ جدید دارکوب
 

گروه دارکوب که یکی از مطرح‌ترین و با سابقه‌ترین گروه‌های موسیقی ایران است در پی اتفاقاتی که در حوزه پخش آلبوم‌های مستقل در ایران رخ می‌دهد، تصمیم دارد از این پس آثارش را به شکل مستقل و تک‌آهنگ منتشر کند.

اولین گام این گروه جهت تحقق این موضوع ، انتشار قطعه "تندیسی از سراب" است.

"تندیسی از سراب" بر اساس ترانه‌ای از روزبه بمانی و به خوانندگی "محمد ذاکرحسین" تولید شده است.

گروه دارکوب با ترکیب آشنای خود اجرا کنندگان این قطعه هستند؛ همایون نصیری (پرکاشن)، دارا دارایی (گیتاربیس)، مسعود همایونی (گیتار الکتریک)، آرش مقدم (دارمز) و آرین ملیکیان(کیبورد). ضبط این اثر توسط مازیار مرتاضیه در استودیو تِم انجام پذیرفته و همچنین کسرى ابراهیمی ضبط درامز را انجام داده است. میکس و مستر هم توسط آرش پاکزاد صورت گرفته است. هومن نصیری هم گرافیست این تک‌آهنگ است.

همایون نصیری سرپرست گروه دارکوب درباره تصمیم جدید گروه مبنی بر انتشار تک‌آهنگ‌های متعدد به جای تولید آلبوم، اعلام کرد:" ما فعلاً در پیان هستیم که برای هر قطعه پروژه اى مستقل تعریف كنیم وسپس انرا منتشر کنیم، مانند قطعه "تندیسی از سراب". البته انجام این كار بدان معنا نیست كه آلبوم منتشر نمی‌گردد.

تصمیم بران است پس از انتشاراین قطعات مستقل ، قطعاتى كه قابلیت همنشینى در كنار هم رادارند را برای ماندگار شدن خط فعالیتی دارکوب، در دوره‌های زمانی گوناگون به صورت آلبوم منتشر خواهیم کرد. ولی فعلاً تمرکز ما بر روی انتشار تک‌آهنگ است. براى ما مهم است که مخاطب صدای ما را بشنود واین ارتباط به روز باشد."

این نوازنده مطرح پرکاشن هم‌چنین تاکید کرد:" لازم به توضیح می‌باشد طبق برنامه ریزی‌های به عمل آمده تك اهنگهاى داركوب جهت استفاده علاقه مندان بطور گسترده در تمامى سایت‌های موسیقى انتشار می‌یابد ولی اگر کسی علاقمند است می‌تواند با خرید تک‌آهنگهاى داركوب -كه اولین آن "تندیسی از سراب" است- از سایت بیپ‌تونز ما را بیشتر همراهی کند."

بر اساس اعلام همایون نصیری "تندیسی از سراب" به زودی منتشر خواهد شد.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com