فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
رایگان به تماشای کنسرت بنشینید / مهمانی دو روزه موسیقی اقوام ایرانی
 

در حاشیه برگزاری نمایشگاه فرش در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و در روزهای چهارم و پنجم شهریورماه بخشی از آیین‌ها و موسیقی ایران در مناطق مختلف که توسط قالیبافان زمزمه می‌شده و بخشی از تاریخ شفاهی کشور است توسط گروه‌های موسیقی به اجرا در می‌آید.

گروه "آوای موج" از بوشهر موسیقی تلفیقی بوشهر و هرمزگان را به روی صحنه می‌برد، همچنین گروه "داغلار" از آذربایجان علاوه بر اجرای رپرتوار موسیقی منطقه، حرکات آئینی محلی را نیز اجرا خواهند کرد. در این بخش هر گروه موسیقی به مدت 40 دقیقه کنسرت اجرا کرده، در فواصل این اجراها، هنرمندان نواحی به تکنوازی می‌پردازند.

بخش ویژۀ قالی‌بافی این برنامه به اجرای ترانه‌های قالی‌بافی ایل بختیاری توسط گروه "ترنج" که ترنج نام یکی از نقش‌های معروف قالی‌های بختیاری اختصاص دارد. این گروه به اجرای نغمه‌های قالی‌بافی می‌پردازد که به صورت میدانی در سالن‌های مختلف نمایشگاه فرش اجرا خواهد شد. بخشی از این اجراها نیز مربوط به حرکات آئینی است که گروه نواحی لرستان در آن به سولو نوازی، اجرای دُهل، حرکات آیینی و موسیقی لری خواهند پرداخت.

اجراهای موسیقی اقوام ایرانی به مدت دو روز در ساعات صبح و عصر چهارم و پنجم شهریورماه جاری در حاشیه نمایشگاه فرش و در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای دوستداران این موسیقی خواهد بود.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com