فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
سومین جشنواره موسیقی نابینایان و کم بینایان کشور در بانه پایان یافت
 

سومین جشنواره فرهنگی و هنری نابینایان و کم بینایان کشور با عنوان ' صدای سپیده' با حضور جمع زیادی از نابینایان و کم بینایان کشور طی دو روز متوالی در بانه برگزار شد و با معرفی بهترین آثاری موسیقی در هر بخش به کار خود پایان داد.
دبیر سومین جشنواره نابینایان و کم بینایان کشور روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: هیات داواران در قسمت آواز ردیفی هیچکدام از شرکت کنندگان را حائز اثر برتر معرفی نکرد از هادی فیض در این بخش تقدیر شد.
مهدی فردیان افزود: در این جشنواره لوح تقدیر، جایزه ویژه و تندیس جشنواره به اثر برتر موسیقی بخش نواحی به فاروق خسروی از شهر باینگان استان کرمانشاه اهدا شد و در بخش آهنگ سازی و تنظیم به اثر برتر به سهیل ذبیح پور از استان سمنان اهدا شد.
وی اضافه کرد: هیات داوران در بخش موسیقی پاپ جایزه ویژه، لوح تقدیر و تندیس جشنواره را به طور مشترک به میلاد قربانی هند خاله از رشت و محمد محسن قلی از قزوین اهدا کرد.
فردیان گفت: در بخش موسیقی کلاسیک جایزه ویژه، لوح تقدیر و تندیس جشنواره به مبین دهقان از کرج اهدا شد و جایزه ویژه و لوح تقدیر و تندیس جشنواره به اثر برتر بخش موسیقی کلاسیک در قسمت گیتار به یاور عباسی از سنندج داده شد.
وی افزود: جایزه ویژه، لوح تقدیر و تندیس جشنواره در بخش موسیقی گروهی به ور مشترک به گروه موسیقی ماهبانک و ارغوان از تهران تعلق گرفت و جایره ویژه این بخش به گروه روشن دلان صبا اهدا شد.
به گفته وی هیات دواران جایزه ویژه، لوح تقدیر و تندیس جشنواره در بخش سنتور به مهدی الصاق از شهررضا اصفهان اهدا کرد و در بخش ساز ایرانی به تشخیص دواران جشنواره به ابوذر سمیعی از قروه اهدا شد.
وی اضافه کرد: جشنواره موسیقی نابینایان و کم بینایان کشور با عنوان 'صدای سپیده' در بخشهای موسیقی ردیفی، موسیقی نواحی، موسیقی پاپ، موسیقی کلاسیک و بخش آهنگ ساز و تنظیم برگزار شد. 
دبیر سومین جشنواره نابینایان و کم بینایان کشور گفت: برای برگزاری این جشنواره 82 اثر از نابینایان سراسر کشور ارسال شد که 42 اثر به جشنواره راه یافت و به نه اثر برتر این جشنواره لوح تقدیر، جایزه ویژه و تندیس جشنواره اهدا شد.
فردیان افزود: داوران این جشنواره اصغر سیف الهی، محمد رضا یکا، محمد صدیق تعریف و هیات بازبینی این جشنواره اکبر رحیمی، عادل قصابی، اسعد فرجیان بودند.
به گزارش ایرنا، سومین جشنواره نابینایان و کم بینایان کشور با همکاری انجمن زنان بانه، خیرین شهرستان بانه، شهرداری شورای اسلامی شهر، سوم و چهارم شهریور ماه در بانه برگزار شد.
بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com