فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
برگزاری کنسرت ناظری‌ها با وجود برخی مشکلات
 

 

کنسرت حافظ و شهرام ناظری در شهرستان تفت در حالی برگزار شد که دادستان شهر و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تفت برای رفع برخی مشکل، در آن حضور یافتند.

 کنسرت «ناگفته»، این برنامه شامگاه گذشته (چهارم شهریورماه) با حضور علاقه‌مندان به موسیقی سنتی در سالن قدس شهرستان تفت در استان یزد برگزار شد؛ اما برخی اتفاق‌ها مانند تجمع گروهی از معترضان نسبت به برگزاری کنسرت ناظری‌ها سبب شد که برنامه‌ی یادشده با در نظر گرفتن برخی تدابیر آغاز شود.

این اجرا با  یک ساعت تأخیر آغاز شد که دلیل آن از سوی مسؤولان برگزاری کنسرت، بوی شدید گاز منتشرشده و وجود خطر انفجار در نزدیکی سالن قدس اعلام شد، البته مسؤولان شهرستان تفت برای حفظ امنیت مردم و رفع این مشکل تلاش کردند.

با شروع کنسرت و پس از اجرای دو قطعه از آلبوم «ناگفته» شهرام ناظری - خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی - گفت: جای قدردانی دارد که  با همه این مشکلات، متمرکز به موسیقی ما گوش فرا می‌دهید.

در ادامه، قطعه دلنوازان توسط این خواننده اجرا شد.

حافظ ناظری - خواننده و نوازنده - نیز سخنانش را با اشاره به اتفاق‌های بیرون از سالن آغاز کرد و گفت: حتما متوجه شده‌اید که بیرون چه اتفاقی در حال رخ دادن است. قبل از هر چیز اگر قرار باشد اتفاقی برای کسی بیفتد، مطمئن باشید من جان حقیرم را برای شما و حفظ موسیقی فدا می‌کنم؛ اما بسیار جای تعجب دارد، کشوری که هزاران سال صادرکننده فرهنگ، تمدن و انسان‌دوستی به دنیا بوده است، چنین شرایطی را تجربه کند.

او ادامه داد: در هیچ جای جهان با هر طرز تفکر و اعتقادی، این نوع موسیقی را که تمام اجزایش ساخته و الهام گرفته‌شده از اصالت‌ها و سنت یک سرزمین است، این‌گونه زیرسوال نمی‌برند و باعث رنج و تشنج هنرمندان نمی‌شوند.

خالق «ناگفته» اضافه کرد: در چند هفته گذشته، هزاران جوان ایرانی در کنسرت «ناگفته» حضور یافته و از اصالت‌های فرهنگ ایران حمایت کرده‌اند. آیا این یک رویداد خجسته برای نزدیک‌تر کردن نسل جوان با فرهنگ غنی و اصیل ایرانی و مقابله با تهاجم فرهنگی نیست؟

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com