فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
حاضرم برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان را رایگان آموزش دهم
 

از دهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، محمد فیروزی در ششمین روز این رویداد که به ساز عود و آواز سنتی ایرانی اختصاص داشت، افزود: امسال نسبت به پارسال تعداد کمتری شرکت کرده بودند و سطح اجراها هم تقریباً علاوه بر همان چند نفری که پارسال شرکت داشتند و امسال هم خوب ظاهر شدند، خوب بود.
وی ادامه داد: انتظار داشتم تعداد بیشتری شرکت کنند، اما مرحله اول هم تعداد کمی شرکت کرده بودند. سطح اجرا در رده سنی ج در حد ردهی الف و ب نبود. اکول (چگونگی فیزیک نوازنده در اجرا) نوازنده ها غیر از چند نفر در مجموع خوب بود و نوازنده های تهرانی بهتر بودند.
فیروزی گفت: اکثر بچه هایی که چه امسال، چه پارسال در رشته عود شرکت کرده بودند، از شاگردانم بودند. حاضرم اگر قرار شد مسترکلاسی برای برگزیدگان برگزار شود، رایگان برای آموزش حضور داشته باشم و خوشحال هم می شوم.
این نوازنده عود درباره تأثیر برگزاری جشنواره ی موسیقی جوان افزود: برگزاری چنین جشنواره ای در ایجاد انگیزه و استعدادیابی برای جوان ها نقش بسیار مؤثری دارد و به نظرم این بچه ها هر چه بیشتر موسیقی گوش کنند و فعال تر باشند، نتیجه بهتری از کار خود می گیرند.

** بین نوازندگان تهران و شهرستان ها تفاوت محسوسی نیست
دیگر داور بخش عود نیز درباره سطح نوازندگی شرکت کنندگان تهرانی و شهرستانی گفت: در این باره نمی توان پاسخ کلی داد زیرا هنرجویانی هستند که از شهرستان برای فراگیری به تهران می آیند. درست است که مسیر رفت وآمد مشکل های خاص خود را دارد، اما نمی توان گفت که تفاوت محسوسی بین بچه های تهران و شهرستان وجود دارد.
سعید نایب محمدی با اشاره به تأثیر جشنواره موسیقی جوان در ایجاد انگیزه برای جوانان افزود: بطور قطع این جشنواره نقش تأثیرگذاری دارد زیرا به هنرجوها انگیزه می دهد و فرصتی برای آنان فراهم می کند تا خود را به معرض نمایش بگذارند. 
وی گفت: معتقدم تا آنجا که در توان برگزارکنندگان است، برگزیدگان جشنواره را حمایت کنند. به عنوان مثال از هر کدام از آنان در قالب یک آلبوم صوتی یک قطعه منتشر شود که بطور قطع انتشار چنین آلبومی در ایجاد انگیزه در میان آنان نقش مؤثری خواهد داشت.
دهمین جشنواره ملی موسیقی جوان تا 24 شهریور ماه در تهران ادامه دارد.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com