فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
˝رومی˝ رفت ˝نوباز˝ آمد
 

در ابتدای نشست خبری گروه تازه تأسیس پدرام درخشانی که به بهانه کنسرت پیش رو برگزار شد، پرهام علیزاده خواننده به همکاری خود با گروه نوباز اشاره کرد و گفت: از شش ماه پیش تصمیم و برنامه‌ریزی شکل‌گیری این گروه به میان آمد و طی جلسه‌ای با پدرام درخشانی استارت آن زده شد. 

وی افزود: این گروه قرار بود تا با نام دیگری شکل بگیرد اما با توجه به فعالیت گروه نام نوباز را برای آن انتخاب کردیم. در این اجرا سه قطعه با تنظیم جدید و تعدادی از ملودی‌های خودم را اجرا خواهیم کرد.

او ادامه داد: اعضای گروه نوباز با اکثر تیم قبلی با افرادی چون رضا تاج‌بخش، پاشا هنجنی، بابک آخوندی، میلاد درخشانی و... شکل گرفته است. این گروه نوپا برنامه‌های اجرایی در شهرستان و خارج از کشور دارد اما این اتفاق نیاز به شناخته شدن دارد. خود من هنوز آن‌طور که باید شناخته‌شده نیستم و با حضور در این گروه معروف می‌توانم به آن شهرت دست پیدا کنم.

پدرام درخشانی که با تأخیری طولانی وارد نشست شد، ضمن عذرخواهی از اصحاب رسانه حساسیت خود را دلیل این اتفاق دانست و گفت: گروه رومی در سال های اخیر فعالیت های زیادی در عرصه برگزاری کنسرت ها و تولید آلبوم های رومی 1، 2 و 3 انجام داده و خوشبختانه در این مدت ضمن اینکه توانستیم با آلبوم رومی 3 به عنوان آلبوم برتر سال 92 موسیقی معرفی شویم، توفیقات زیادی هم در عرصه اجراهای زنده داشتیم اما در این 10 سالی که از فعالیت گروه می گذشت من متوجه شدم که موسیقی ما مقداری یکنواخت شده و لازم است تا با یک تعطیلی چند جانبه در حوزه تولید آلبوم و برگزاری کنسرت فکر جدیدی را وارد فضای کاری خودمان کنیم. به همین منظور به خودم استراحت دادم تا مدتی به یک اجرا و گروه جدید فکر کنم.

او ادامه داد: بعد از مدتی قطعاتی را ساخته و برای برخی از آن‌ها کلیپ نیز ساختم. قطعه "40 مضراب بیات ترک" جزو همین کارها بود. یاشار درفشه به من پیشنهاد داد که کار جدیدی را در قالب کنسرت انجام دهم. او از روز اول همراه پرهام علیزاده پیش من آمد. به نظر من، صدای پرهام برای کاری که می‌خواستم، خیلی مناسب بود. از طرف دیگر، عوامل هم دست‌به‌دست هم داد تا گروه نوباز را تشکیل دهیم.

وی افزود: هومن غفاری درامز، پاشا هنجنی نی، ژوبین کلهر کمانچه، میلاد درخشانی تار و عود، بابک آخوندی گیتار، حمید بنکدار گیتار بأس، علیرضا مصدقی پرکاشن، رضا تاج‌بخش پیانو و کیبورد، جابر اطاعتی آکاردئون و گارمون و آرین قیطاسی ابوا و ساکسیفون اعضای گروه ما را در این کنسرت تشکیل می‌دهند. ضمن اینکه ما در کنسرت خود علاوه بر اجرای قطعات بی‌کلام چند اجرای با کلام با استفاده از اشعار فریدون مشیری، اخوان ثالث، سعدی، مولانا و ابوسعید ابوالخیر به خوانندگی پرهام علیزاده خواهیم داشت که تصور می‌کنم این قطعات نیز می‌تواند با استقبال مخاطبان روبه‌رو شود.

درخشانی همچنین گفت: در این کنسرت 90 درصد کارها جدید بوده و در کنار آن چند قطعه قدیمی را باز تنظیم کرده‌ایم.

کنسرت گروه موسیقی نوباز روزهای 20 و 21 شهریورماه ساعت 21:30 در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com