فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
شهرداد روحانی زیبایی عشق را به یاد شیرین و فرهاد در بیستون نواخت
 

این استاد موسیقی در حاشیه این کنسرت گفت: من در فضاهای باز و تاریخی برنامه زیاد داشتم ولی امشب برای من خاص بود به دلیل اینکه اولین بار است که در محل تاریخی بیستون برنامه اجرا می کنم و آن را فراموش نخواهم کرد.
روحانی بیان داشت: چقدر خوب است که این چنین برنامه ها توسط سایر هنرمندان کشورمان در این مکان ها برگزار بشود چون این مساله باعث معرفی این مکان های تاریخی برای ایرانی ها و غیر ایرانی ها می شود و چه چیزی بهتر از این که این موضوع با هنر و موسیقی آمیخته بشود.
وی افزود: مردم هنر دوست کرمانشاه با مهمان نوازیشان بسیار کمک کردند تا بتوانیم برنامه خوبی را امشب اجرا بکنیم و این دومین بار است که من در کرمانشاه برنامه اجرا می کنم.
این استاد موسیقی از همکاری خوب مسئولان استانی در اجرای این برنامه گفت و افزود: من نسبت به مکان های تاریخی بسیار حساس هستم و این مکان ها باید خوب بازسازی و نگهداری بشوند.
وی ادامه داد: امروز بسیار مراقب بودم که خسارتی به این مکان وارد نشود و همه باید در حفظ محیط زیست و آثار باستانی کشورمان کوشا باشیم چرا که اینها میراث نیاکان ماست و ما نیز باید برای انتقال به نسل بعد خودمان از اینها مراقبت و نگهداری بکنیم.
در این کنسرت قطعات مهتاب، لحظات شیرین، بادبادک، مادر، سرزمین مادری، عذرا، زیبایی عشق، صدایی در شب، پرواز ابدیت، بر فراز آسمانها، اصفهان و رقص بهار اجرا شد.
مجموعه آثار تاریخی بیستون که به ثبت جهانی رسیده در 30 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com