فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
همایون شجریان و سهراب پورناظری در اروپا کنسرت می دهند
 

شجریان و پورناظری بخش هایی از آلبوم های «خداوندان اسرار» و «آیینه ها» را در این کنسرت ها اجرا می کنند. 
این کنسرت ها که در سالن هایی چون ارکستر فیلارمونیک پاریس و مجموعه فرهنگی بوزار در بلژیک روی صحنه خواهد رفت، در دو بخش ساز و آواز و گروه نوازی موسیقی دستگاهی ایران اجرا می شوند. 
همایون شجریان و سهراب پورناظری را در این برنامه ها حسین رضایی نیا و آیین مشکاتیان (سازهای کوبه ای)، مهیار طریحی (سنتور) و میلاد محمدی (تار) همراهی می کنند. 
افزون بر این به زودی، آلبوم تصویری خداوندان اسرار با خوانندگی همایون شجریان و آهنگسازی سهراب پورناظری منتشر خواهد شد. کارگردانی این اثر را رخشان بنی اعتماد برعهده دارد. 
خداوندان اسرار شامل دو بخش است. در بخش اول آن ساز و آواز بداهه در مقام اصفهان با اشعاری از مولوی اجرا شده و بخش دوم شامل روایتی با نام رهایی در سه پرده مهتاب، خداوندان اسرار، جانی و صد آه روی اشعاری از خیام، مولوی و حافظ است. در این اثر علاوه بر ساخته های سهراب پورناظری، قطعه ای از ساخته های کیخسرو پورناظری با نام یاوران آمده که پیش از این در آلبوم حیرانی منتشر شده بود و حالا سهراب پورناظری با نگاهی متفاوت آن را تنظیم و همایون شجریان اجرا کرده است. 
به تازگی موسیقی متن فیلمِ رگ خواب با آهنگسازی سهراب پورناظری و خوانندگی همایون شجریان به پایان رسیده است که ششمین تجربه همکاری پورناظری با حمید نعمت الله به شمار می آید.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com