فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
طنین موسیقی سنتی جنوب ایران و 'نی مه' بوشهر در مالزی
 

 گروه موسیقی 'نی مه' از گروه های فولکوریک بوشهر در جشنی به مناسبت اعیاد قربان و غدیر که به همت رایزنی فرهنگی ایران در مالزی برگزار شد و 'مرضیه افخم' سفیر کشورمان در کوالالامپور نیز در آن شرکت داشت، قطعاتی شامل خیام خوانی، یزله خوانی و سرور خوانی را اجرا کرد.
برنامه موسیقی گروه 'نی مه' به سرپرستی و خوانندگی امیر میرشکاری قطعات بوشهری را اجرا کرد. آرش نادی نیز در این برنامه نوازنده 'دمام'، میثم عبدالشیخی نوازنده 'نی انبان'، عباس نجفی نوازنده 'دَم دَم'، فرهاد راد، نوازنده ضرب و 'تمپو' و ناصر کاوه خو، نوازنده 'عود' و 'فلوت' بودند.
این گروه قرار است در مراکزی از مالزی اجراهای دیگری داشته باشد.
'علی محمد سابقی' رایزن فرهنگی ایران در مالزی در آغاز این آیین با شادباش اعیاد قربان و غدیر که به دهه ولایت معروف است، گفت: ما افتخار می کنیم که با واقعه ای که در غدیر خم اتفاق افتاد، خداوند به ما بشارت داد دینمان کامل شده و نعمت الهی بر همه تکمیل و خدا اسلام را به عنوان دین برایمان قرار داد.
وی با معرفی گروه موسیقی 'نی مه' و موسیقی جنوب و بوشهری، گفت موسیقی این خطه از کشور تنها یک ریتم و صدا نیست، بلکه ریشه در فرهنگ، جامعه، طبیعت جنوب و خلیج همیشه فارس دارد.
گروه موسیقی بوشهری 'نی مه' از سال 1391 بطور جدی فعالیت خود را آغاز کرد و به دلیل دارا بودن خواننده و نوازنده های جوان، موفق به اجرای نخستین کنسرت خود در تابستان 92 در بوشهر و در حمایت از بیمارن کلیوی این استان شد. 
این گروه در بین سال های 92 تا 95، چهار کنسرت در شهرهای بوشهر، گناوه و برازجان برگزار کرد و با شرکت در جشنواره های زاگرس نشینان و عدالت و صلح پایدار، به موفقیت های جدیدی دست یافت.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com