فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
جرج مایکل در 53 سالگی درگذشت
 

جرج مایکل خواننده پاپ و عضو سابق گروه "وم!" (Wham!) که در حدود چهار دهه فعالیت هنری، بیش از 100 میلیون نسخه از آلبوم‌هایش به فروش رسید، یکشنبه در روز کریمسس در خانه خود در آکسفوردشایر از دنیا رفت. او 53 ساله بود.

دلیل درگذشت مایکل به طور رسمی اعلام نشده است، اما مدیر برنامه‌های او گفت مایکل بر اثر ایست قلبی درگذشت.

جرج مایکل با نام اصلی گئورگیوس کریاکوس پاناییوتو، متولد 1963 در لندن بود و تبار یونانی داشت. او در 1981 گروه "وم!" را به همراه دوست دوران مدرسه‌اش اندرو ریجلی تأسیس کرد. ترانه‌های موفقی چون "Wake Me Up Before You Go Go"، " Club Tropicana" و "کریسمس پیش" ("Last Christmas") حاصل همکاری این دو بود.

مایکل در 1986 از ریجلی جدا شد و به تنهایی به فعالیت ادامه داد. "ایمان" اولین آلبوم مایکل سال 1987 به بازار آمد، بیش 25  میلیون نسخه فروخت و برنده یک جایزه گرمی شد.

"Listen Without Prejudice Vol. 1"، آلبوم بعدی مایکل در 1990 منتشر شد و هرچند بسیار مورد توجه منتقدان قرار گرفت، اما به لحاظ فروش نتوانست به پای آلبوم "ایمان" برسد. برنامه‌های مایکل برای تولید آلبوم " Listen Without Prejudice Vol. 2" به نتیجه نرسید و "پیرتر" (1996)، آلبوم بعدی‌اش هم خیلی موفق نبود. "آهنگ‌هایی از قرن پیش" و "صبر" دو آلبوم بعدی مایکل به ترتیب در سال‌های 1999 و 2004 منتشر شدند.

مایکل در سال‌های اخیر با افسردگی و مشکلات مربوط به مواد مخدر دست و پنجه نرم می‌کرد و گاهی اوقات نیز دچار مشکلات قانونی می‌شد.

او سپتامبر 2010 پس از برخورد اتوموبیلش با ویترین مغازه‌ای در لندن، به هشت هفته زندان و جریمه نقدی (1930 دلار) محکوم شد. مایکل در زمان رانندگی تحت تأثیر ماری‌جوانا بود و مقداری مواد مخدر نیز همراه داشت. او در 2007 نیز به رانندگی در حالت غیرطبیعی اعتراف کرد و در ازای جریمه این قانون‌شکنی، مدتی به انجام خدمات اجتماعی پرداخت.

مایکل در 2011 زمانی که مشغول برپایی تور کنسرت‌های خود بود، در وین به خاطر ابتلا به ذات‌الریه تا آستانه مرگ پیش رفت.  

او در 2002 ترانه "به سگ شلیک کن" را نوشت و اجرا کرد و در آن همکاری آمریکا و بریتانیا را در حمله به عراق مورد انتقاد قرار داد. در ویدئوکلیپ این ترانه تونی بلر به صورت یک سگ تصویر شده که همه جا همراه صاحبش (جرج بوش) است.

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com