فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
پیروزی گروه کیهان کلهر در جوایز گرمی
 

 برندگان پنجاه و نهمین دوره جوایز سالانه گرمی بامداد دوشنبه به وقت ایران در مراسمی در استیپلز سنتر در لس آنجلس معرفی شدند.

جایزه گرمی بهترین آلبوم موسیقی جهان برای آلبوم "Sing Me Home" به یو-مو ما، ویلون‌سل‌نواز چینی/آمریکاییِ متولد فرانسه و سیلک رود آنسامبل (گروه جاده ابریشم) اعطاء شد. کیهان کلهر کمانچه نواز ایرانی یکی از نوازندگان این آلبوم است.

یو-مو ما پیش از این برنده 17 جایزه گرمی شده بود، اما در جوایز گرمی امسال برای اولین بار در بخش بهترین آلبوم موسیقی جهان پیروز شد. "Sing Me Home" در بخش بهترین موسیقی فیلم هم نامزد گرمی بود، اما برنده نشد.

سیلک رود آنسامبل که متشکل از نوازندگان و آهنگسازانی از بیش از 20 کشور است، در سال 2000 توسط یو-مو ما تشکیل شد و از آن زمان تاکنون در بیش از 30 کشور در سراسر آسیا، اروپا و آمریکای شمالی برنامه اجرا کرده است.

سیلک رود آنسامبل تاکنون شش آلبوم منتشر کرده است. "Sing Me Home" تازه‌ترین آلبوم این گروه در آوریل 2016 به بازار آمد. فیلمی مستند درباره سیلک رود آنسامبل به کارگردانی مورگان نویل ("20 Feet from Stardom ") مستندساز برنده اسکار در ژوئن 2016 اکران شد.

جاناتان گاندلسمن، ویولن‌زن روسی ساکن نیویورک پس از دریافت جایزه گرمی بهترین آلبوم موسیقی جهان، گفت: ما با هم غریبه بودیم، اما کار کردن در کنار هم در 15 تا 20 سال گذشته، زندگی ما را بی‌اندازه غنی کرده است. 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com