فارسی  |  English
وقایع و تقویم

Bartok, Bela

بلا بارتوک

تولد: مجارستان 15 مارس 1881

مرگ: نیویورک 26 سپتامبر 1945

نوازنده چیره دست پیانو

 
ورود  / ثبت نام 
 
صفحه اصلی            |        درباره ما            |        آرشیو            |        اخبار             |        گالری عکس            |        تماس با ما                   
اجرای روزبه تنابنده موسیقیدان و نوازنده شیرازی در کانادا
 

هفته گذشته به مدت دو شب برنامه هنری روزبه تابنده اجرا شد. در شب اول قطعات "آستانه هاى رویا" براى تیمپانى و ارکستر سمفونیک در مسابقه سالانه آهنگسازى دانشگاه کنکوردیا مقام اول را کسب کرد.

این اثر در کنار آثارى از آهنگسازان قرن بیستم در تاریخ اول آوریل ٢٠١٧ با ارکستر سمفونیک OSI مونترال به رهبرى کریستین گورت در تالار اسکار پیترسن شهر مونترال اجرا شد.

در شب دوم نیز قطعه "خط سوم" براى ارکستر زهى توسط آنسامبل آرکیا به رهبرى دینا ژیلبر در میان جمعى از علاقمندان موسیقى معاصر، استادان آهنگسازى دانشگاه مونترال و دانشگاه کونکوردیا اجرا شد. این اثر به همراه سه اثر منتخب دیگر به عنوان آثار منتخب داوران، در مرحله نهایى کنکور سالانه آهنگسازى آرکیا به روى صحنه رفتند.

روزبه تابنده، موسیقىدان و معمار شیرازى هم اکنون در حال تحصیل در رشته آهنگسازى در دانشگاه کنکوردیا در شهر مونترال است. از فعالیت هاى موسیقایى او مى‌توان به سابقه ده سال رهبرى ارکستر "هنگام" و دو سال سرپرستى و نوازندگى ویلن اول در کوارتت زهى "هنگام" در شهر شیراز اشاره کرد. حاصل فعالیت هنرى او در شیراز، اجراى کنسرت هاى متعدد در تهران و شیراز، برگزارى کارگاه ها و نشست‌هاى پژوهشى، تدریس نوازندگى ویلن و سنتور و همچنین سرفصل هاى نظرى موسیقى در آموزشگاه هاى مختلف در شهر شیراز بود.

او، آهنگساز و نوازنده ویلن، دانش آموخته کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آزاد شیراز موسیقی را با سنتور آغاز کرده و پس از آن در زمینه نوازندگی ویلن نزد استادانی چون ارسلان کامکار و شجاع الدین لشکرلو آموزش دیده است.

وی که سال ٨١ ارکستر "هنگام" را در شیراز تشکیل داده به مدت ٩ سال به عنوان رهبر ثابت و آهنگساز این ارکستر شناخته می شد و بهار سال ١٣٩٠ گروه کوارتت زهی "هنگام" را به ثبت رساند. این آهنگساز و نوازنده ویلن که ساخت موسیقی فیلم را نیز در کارنامه هنری خود دارد در کنار منوچهر صهبایی در بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر نیز به هنرنمایی پرداخت

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
            copyright by irantarah.com